Cvičení pro ženy na ňadra

Zdravím Vás,

v současné době připravuji kurz na zdravá ňadra. Bude to sestava jednoduchých cviků, které by nám 🙂 ženám měly pomoci uvědomit si a rozhýbat oblast našeho hrudníku. Cvičím čchi-kung již několik let, znám různé sestavy cvičení, ale je pravda, že právě ňadra, v kterých je skrytá velká symbolika ženství, se pozornosti zatím vyhýbala. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že cvičením a koncentracemi čchi-kungu posílilo mé tělo celkově, a tedy i má ňadra. Je načase se na ně zaměřit blíže. Protože…. i naše ňadra potřebují péči a pozornost. Otevřít svůj hrudník nemusí být pro každou ženu tak jednoduché, stejně jako se zbavit zažitého pocitu, že se mají jejich ňadra někomu líbit. Jsou naše, mateřská, krásná, někdy ustaraná až bolestná, ale my je nosíme blízko srdce.

Komentáře: 2

 1. Dobrý den paní Věro,
  po přečtení Vašeho článku v Meduňce jsem dostala naději, že cvičením 8 brokátů by se mi mohl zlepšit i můj zdravotní stav?? /artróza III. stupeň-obě kolena, hiátová hernie, vysoký tlak, obezita, vyšší cukr, sedavé zaměstnání, únava, v zimě mám po několik let 5 neděl kašel, rodinná anamnéza-rakoviny/ Je mi 59 let. Cvičím podle DVD paní Eleny Tomiliny, ale nikdy jsem nevydržela pravidelnost /teď cvičím již týden 8 brokátů/ Byla jsem moc překvapená, že jste manželkou pana Vocáska, znám ho z internetu a jeho cvičení také provádím, ale opět ne pravidelně. Děkuji za přečtení. Koubková Jitka Strakonice

  1. Dobrý den Jitko,
   osm kusů brokátu je výborná sestava, ale je to pouze část z celku – systému čchi-kung. Je potřeba studovat a praktikovat celý systém čchi-kung, a poté se dostaví výsledky. Sama jsem absolvovala velké množství čchi-kungových akcí. Důležité je začít a osm kusů brokátů je dobrý odrazový můstek. Pravidelnost cvičení hraje zásadní roli, to platí při všem :-).
   Přeji Vám hezké dny,
   Věra Vocásková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *